Відділ освіти, молоді та спорту Старосалтівської селищної ради

ІРЦ

Про Старосалтівський ІРЦ

 

Комунальна установа « Старосалтівський інклюзивно-ресурсний центр» створена рішенням  LIX  сесії  VII скликання  Старосалтівської   селищної   ради  від  «12»  вересня  2019 року  з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.

У своїй діяльності інклюзивно-ресурсний центр керується Конституцією України, Конвенцією про права осіб з інвалідністю, Законами України “Про освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, “Про дошкільну освіту”, Постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр”, іншими актами законодавства та Статутом.

 

Інклюзивно-ресурсний центр є юридичною особою, має самостійний баланс. 25 вересня 2019 року здійснено державну реєстрацію комунальної установи. Відкриті рахунки в органах Казначейства, виготовленні печатка, штамп, бланк зі своїм найменуванням. Центр розташований  за адресою Харківська область, Вовчанський район, смт. Старий Салтів,  вулиця Перемоги, будинок 34, у приміщенні Старосалтівської ЗШ І-ІІІ ступенів, загальною площею 68.60 кв.метрів.

У центрі облаштовано кабінет директора,  кабінет логопеда та  ресурсну кімнату інклюзивно-ресурсного центру.

З метою оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсного центру виділена відповідна субвенція з державного бюджету в розмірі 250 тис.  грн. Для забезпечення  якісної роботи  центру за ці кошти придбано:

- мультимедійне обладнання (ноутбук, проектор, інтерактивна дошка, комплект монтажу мультимедійного комплексу на стіну);

- комп’ютерне обладнання (5 планшетів з клавіатурою,  2 багатофункціональних пристрої (принтер-сканер-копір), ламінатор, пристрій для зчитування оптичних носіїв);

- меблі;

- додаткове обладнання для проведення корекційно-розвиткових занять.

З  бюджету селищної ради  надано кошти  в сумі 7 тис. 190 грн. для придбання друкованих ігор.

Рішенням сесії Старосалтівської селищної ради від 09.10.2019 р. затверджено штатний розпис та графік роботи комунальної установи ІРЦ.

Відповідно до порядку проведення конкурсу для призначення на вакантні посади директора та педагогічних працівників комунальної установи «Старосалтівський інклюзивно-ресурсний центр»  Старосалтівської селищної ради наказом відділу освіти  від 21.10 2019 № 96 проведено конкурс на заміщення вакантних посад фахівців. За результатами конкурсу з грудня 2019 року в інклюзивно-ресурсному центрі працює практичний психолог. Станом на 1 січня 2020 року в  роботі центру було задіяно 2,5 штатних одиниць: 1 – директор комунальної установи, 0,5 – вчитель- логопед, 1- практичний психолог. На даний момент оголошено конкурс на заміщення вакантних посад працівників центру.

Основним завданням  фахівців ІРЦ – є проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, в тому числі коефіцієнта її інтелекту. Відповідно до заяв та необхідного пакету документів від батьків, зареєстровано 20 дітей, які пройшли комплексну оцінку розвитку дитини.  У висновках комплексної оцінки зазначено  потреби та напрями роботи корекційних педагогів. З числа обстежених  дітей 17 осіб  отримують логопедичну та психологічну допомогу на корекційно-розвиткових заняттях в ІРЦ. Всього фахівцями ІРЦ за період функціонування  було проведено 321 корекційне заняття.

ІРЦ взаємодіє з педагогічними працівниками закладів дошкільної та загальної середньої освіти Старосалтівської ОТГ з метою раннього виявлення та надання своєчасної психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами. У рамках взаємодії  педагоги отримували консультації щодо діяльності ІРЦ та  психолого-педагогічного супроводу, надання корекційної підтримки  учням навчальних закладів.

Важливим аспектом діяльності центру є надання консультативної допомоги батькам дітей з особливими освітніми потребами. З цією метою з батьками проводяться індивідуальні консультації, практичні заняття. Консультування батьків або законних представників дітей з особливими освітніми потребами стосовно мережі закладів освіти та зарахування до них.  Всього за період функціонування ІРЦ за консультацією звернулося 32 батьків.

Дозвольте подякувати всім, хто причетний до діяльності нашого інклюзивно-ресурсного центру, хто небайдуже ставиться до проблем освіти в ОТГ та розуміє важливість корекційної допомоги дітям. Надалі сподіваємось на тісну взаємодію з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, закладами освіти, закладами охорони здоров’я з метою виявлення та надання своєчасної психолого-педагогічної допомоги дітей з особливими освітніми потребами, а також з закладами соціального захисту населення, службами у справах дітей, громадськими організаціями для надання необхідної допомоги дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Ласкаво просимо до нашого ІРЦ,

де Ви завжди зможете отримати кваліфіковану консультацію.

 

За довідками звертайтесь за тел. 0683173066  (Єліференко Надія Володимирівна)

 

Режим роботи Старосалтівського ІРЦ

Понеділок – четвер

з 08.00 до 17.00

П’ятниця

з 08.00 до 15.45

Обідня перерва: 12.00-12.45

 

 

Як  звернутися до ІРЦ?

 

Кожен з батьків дитини (у разі потреби), в тому числі і з особливими освітніми потребами (далі - ООП), віком від 2 до 18 років, може звернутися за консультацією або ж допомогою до фахівців ІРЦ за місцем проживання з метою отримання якісних освітніх послуг у закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти та інших навчальних закладах.

ІРЦ надає послуги дітям з ООП, які проживають (навчаються) у відповідній  територіальній громаді за умови надання письмової заяви батьків (одного з батьків) або законних представників дитини  та/або її особистої заяви щодо проведення комплексної оцінки, а також надання письмової згоди на обробку персональних даних дитини .

Центр проводить комплексну оцінку не пізніше, ніж протягом місяця з моменту подання письмової заяви батьків (одного з батьків) або законних представників та/або її особистої заяви (для дітей віком від 16 до 18 років) щодо проведення комплексної оцінки розвитку дитини.

Електронна подача заявки до ІРЦ

 

З метою підвищення ефективності діяльності ІРЦ у 2019 році запроваджено систему автоматизації роботи ІРЦ. За допомогою системи автоматизації ІРЦ батьки можуть:

 • подати заяву до ІРЦ в електронному вигляді, не виходячи з дому;
 • отримати запрошення на проходження комплексної оцінки розвитку дитини (адреса, дата, час);
 • зберігати заяву та висновок в електронному вигляді.

 

Для того, щоб подати заявку до ІРЦ через автоматизовану систему, батькам необхідно:

 1. перейти на сайт http://ircenter.gov.ua/, знайти необхідний заклад та натиснути кнопку «Зареєструватися». Якщо батьки зареєстровані то перейти до пункту 3;
 2. заповнити необхідні поля, виділені жирним шрифтом: e-mail, прізвище, ім'я, по-батькові (за наявності), тип (батько, мати, представник), паспортні дані (серія, номер, дата видачі, ким виданий), населений пункт, вулиця, будинок, квартира. На вказану батьками електронну пошту прийде логін та пароль для входу на сайт;
 3. на сторінці потрібного ІРЦ необхідно вказати надісланий батькам на електронну пошту логін, пароль та натиснути «Увійти»;
 4. для створення заявки на прийом до ІРЦ натиснути «Додати», обирати ІРЦ, вказавши регіон та потрібний ІРЦ, натиснути «Далі». На наступному кроці «Подання заявки» заповнити поля: населений пункт, заклад освіти, в якому навчається дитина, та мета проведення комплексної оцінки. Далі необхідно заповнити дані про дитину, заповнивши поля: прізвище, ім'я, по-батькові, дата народження, свідоцтво про народження (серія, номер, дата видачі), за наявності - паспортні дані (серія, номер, дата видачі, ким виданий). Натиснути «Зберегти»;
 5. перелік заявок можна переглянути на сторінці «Заявки»;
 6. на сторінці «Календар» з’явиться інформація, щодо дати та часу зустрічі в ІРЦ.

Первинний прийом батьків та дітей, у тому числі з ООП у ІРЦ

 

 

 

Первинний прийом батьків (одного з батьків) або законних представників дитини в ІРЦ проводить психолог, який визначає час та дату проведення комплексної оцінки та встановлює наявність таких документів:

 • документ, що посвідчує особу батьків (одного з батьків) або законних представників (паспорт громадянина України);
 • свідоцтво про народження дитини;
 • індивідуальна програма реабілітації дитини з інвалідністю (у разі інвалідності);
 • форма первинної облікової документації № 112/0 «Історія розвитку дитини», затверджена Міністерством охорони здоров'я України;
 • довідка від дитячого лікаря-психіатра (у разі потреби).

Якщо дитина з особливими освітніми потребами здобуває дошкільну, загальну середню або професійно-технічну освіту, до заяви можуть додаватися:

 1. Психолого-педагогічна характеристика дитини із зазначенням динаміки та якості засвоєння знань під час навчання, підготовлена відповідним педагогічним працівником та затверджена керівником відповідного навчального закладу.
 2.  Зошити з рідної мови, математики, результати навчальних досягнень, малюнки.
 3. Документи щодо додаткових обстежень дитини.

При повторному зверненні дитини з особливими освітніми потребами до центру подаються:

 1. Попередні рекомендації  щодо проведення комплексної оцінки.
 2. Висновок відповідних фахівців щодо результатів надання психолого-педагогічної допомоги із зазначенням динаміки розвитку дитини згідно з індивідуальною програмою розвитку.

Що робити батькам після отримання з ІРЦ висновку комплексної оцінки розвитку дитини?

Якщо після проходження комплексної оцінки розвитку дитини у висновку рекомендовано інклюзивне навчання у відповідному закладі освіти, згідно зі статтею 20 Закону України «Про освіту» після звернення особи з особливими освітніми потребами (далі - ООП) або одного із батьків (законний представник) до закладу ДОШКІЛЬНОЇ освіти, закладу ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ або закладу ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ, інклюзивна група (клас) утворюється в обов’язковому порядку.

Особа з ООП або один із батьків (законний представник) дитини надає керівнику закладу освіти:

 1. письмову заяву (у довільній формі) щодо відкриття інклюзивної групи (класу) у закладі освіти;
 2. висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, що видається інклюзивно-ресурсним центром.

Інклюзивна група (клас) в закладі освіти - група/клас, де поряд із іншими здобувачами освіти навчаються одна або більше осіб з ООП.

 

 

Директор ІРЦ                      Надія ЄЛІФЕРЕНКО