Відділ освіти, молоді та спорту Старосалтівської селищної ради

Щодо проведення Всеукраїнського тижня права в закладах загальної середньої освіти Старосалтівської селищної ради

З 9 по 13 грудня 2019 року, відповідно до плану КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» (Додаток до листа КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» 03.12.2019 № 1218) в закладах загальної середньої освіти Старосалтівської ОТГ проводився Всеукраїнський тиждень права.

Метою проведення тижня було підвищення правової освіти школярів, формування в учнів свідомого ставлення до необхідності поважати норми права та законності, а також попередження правопорушень серед учнівської молоді.

Звітна інформація про хід  його проведення  свідчить, що керівниками навчальних закладів були видані організаційні та підсумкові накази про проведення Всеукраїнського тижня права.  Адміністрації закладів в цілому дотримувались методичних рекомендацій та плану заходів, затверджених зазначеним вище наказом Департаменту  освіти та науки. Більшість заходів проведено на високому організаційному та методичному рівні, що сприяло значній активізації роботи щодо правового виховання школярів та батьків учнів.

Всеукраїнський  тиждень права було розпочато у всіх закладах загальної середньої освіти  09.12.2019 р. проведенням шкільних лінійок. У кожному закладі освіти був проведений Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.

У Старосалтівській ЗШ випустили інформаційні вісники «Права та обов’язки дитини»; «Кібербулінг як проблема порушення прав людини» та оформили книжкові виставки літератури правового змісту «Знай та поважай закон»; у Хотімлянській ЗШ організували виставку в бібліотеці «Що таке права дитини», в Кирилівській ЗШ підготували випуск правоохоронних бюлетенів: «Правопорушення серед нас і поряд».

Правовиховні та правоосвітні заходи проводились для школярів різних вікових категорій  і в тому числі:

  • для учнів старших класів були проведені лекції за темами:

«Права людини в інформаційному суспільстві», «Кібербулінг як проблема порушення прав людини»; виховні години «Я і мої права»;

  • для учнів середнього віку пройшли години спілкування:

«Будемо жити дружно», «Як довіряти та бути вдячним іншим»,  «Як долати конфлікти», «Протидія булінгу в школі»,  «Безконфліктне спілкування з однокласниками», «Вчимося протистояти впливу»,  «Ми – проти насильства», «Як зупинити булінг»; тематичні виховні години «Безконфліктне спілкування з однокласниками», мультурок-вікторина на тему: «Права та обов’язки  дитини».

Упродовж Всеукраїнського Тижня права класними керівниками були проведені тематичні правові бесіди, години спілкування, диспути, конференції, вікторини, конкурси тощо. У шкільних бібліотеках демонструвались тематичні виставки літератури, новинки періодичної преси на правознавчу тематику. Для батьків проводились правові лекторії.

Також було проведено правовий КВК «Право у нашому житті», турнір правознавців „Зоряний час”, соціологічне опитування «Хотімля і  права людини», конкурс кросвордів , ребусів  «Немає прав без обов’язків» тощо.

Вчителі правознавства брали участь у вебінарах «Відкриття Всеукраїнського тижня права на Харківщині», «НУШ: навчання демократичному спілкуванню».

У більшості шкіл проведені конкурси малюнків «Знай та поважай свої права» (1-6 класи).

Беручи до уваги викладене вище, слід зазначити, що у ході проведення Всеукраїнського тижня права в закладах загальної середньої освіти Старосалтівської селищної ради використовувались різні форми і методи роботи з правового виховання, які дають можливість педагогам створити сприятливий психологічний клімат у навчальному закладі та в сім’ях учнів, виробити навички і вміння правомірної поведінки. У свідомості школярів формуються звички і вміння щодо необхідності дотримуватися чинних законів, вимог права і моралі, виконання свого громадянського обов’язку.

У більшості закладів склалась своя система та методика відзначення Тижня права, що дає змогу досягати поставленої виховної мети.« повернутися до списку новин