Відділ освіти, молоді та спорту Старосалтівської селищної ради

Нарада з керівниками закладів освіти Старосалтівської селищної ради

14 січня 2020 року у відділі освіти, молоді та спорту Старосалтівської селищної ради проведено нараду з керівниками закладів освіти. Також були присутні відповідальні за харчування у закладах. Основне питання – перехід на систему HACCР у закладах освіти.

Начальник Вовчанського районного управління Головного управління держпродспоживслужби Богородицький В.В. розповів про особливості впровадження у закладах освіти системи HACCР.

В Україні з 2017 року триває поетапний обов’язковий перехід на систему управління безпечністю харчових продуктів – НАССР (міжнародно визнаний метод виявлення та управління ризиками, пов’язаними із безпечністю харчових продуктів).

Насамперед, це стосувалося великих потужностей, а до 20 вересня 2019 року всі українські підприємства харчової галузі, в тому числі і  заклади освіти, які надають послуги з харчування, мають впровадити цю систему. Контроль за безпечністю харчування в закладах освіти буде здійснюватися за новими правилами.

Окрім впровадження системи НАССР, суб’єкт господарювання, який надає послуги з харчування в закладах освіти,  має бути внесений у Державний реєстр потужностей операторів ринку (або, у разі необхідності, отримати експлуатаційний дозвіл). Оператор ринку повинен мати можливість встановити інших операторів ринку, які постачають йому харчові продукти, тобто забезпечити простежуваність. Головним завданням системи HACCP є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за усіма етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви.

Адміністрація закладів зобов’язана впровадити і постійно підтримувати функціонування принципів системи HACCP на харчоблоках.

НАССР в навчальних закладах – важливий інструмент для контролю безпеки харчування. 

Також на нараді підведено підсумки проведення ІІ (ОТГ) етапів професійних конкурсів для педагогів та учнівських конкурсів та олімпіад.  

Розглянуто особливості підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2020 році.

 « повернутися до списку новин